Publikoval: cal1fax | 13. januára 2019

Zákamenskí žiaci sú vicemajstrami kraja, žiačky majsterkami okresu

Základná škola s materskou školou Jána Vojtaššáka Zákamenné hostila 6. novembra 2018 okresné kolo majstrovstiev základných škôl v bedmintone. Výsledok?

Na kraj naši postúpili v chlapčenskej i dievčenskej kategórii. No a v hanbe sme neostali ani tam.

Majstrovstvá okresu pod taktovkou Zákamenného

Zákamenská telocvičňa hostila majstrovstvá bedmintonu škôl pre školský rok 2018/2019. Neprekvapuje preto, že najviac účastníkov pochádza práve z našej obce. Konkrétne v chlapčenskej kategórii sa predstavili Peter Balún, Denis Bjaloň, Andrej Hrčkuľák, Daniel Sebastián Kurňavka, Dávid Revaj a Samuel Sochuliak. Tak vytvorili tri družstvá, pričom štvrtým účastníkom boli žiaci z Beňadova.

Za dievčatá nastúpili Michaela Boškajová, Sandra Boškajová, Laura Holubčíková a Vanesa Večerková. Tretím zúčastneným tímom boli dievčence z Oravskej Jasenice.

Pri takejto obsadenosti niet divu, že všetky medailové pozície zobrali zákamenskí zverenci a zverenkyne. Do krajského kola však postúpili len celkoví víťazi. Za chlapcov nás reprezentovala dvojica Daniel Sebastián Kurňavka a Samuel Sochuliak, za dievčatá Laura Holubčíková a Sandra Boškajová.

Fotogaléria

Článok pokračuje pod galériou.

Chlapcom celoslovenské kolo len tesne ušlo

Krajské kolo majstrovstiev organizovala ZŠ J. Matúšku Dolný Kubín. Chlapčenská disciplína sa odohrala 20. novembra, pričom do tamojšej telocvične docestovali zástupcovia deviatich okresov. Chýbali len žiaci z ružomberského okresu a z Kysuckého Nového Mesta.

Naši chlapci sa dostali do skupiny s ďalšími 4 okresmi. Porazili každý z nich (Čadcu, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín) až na jeden. Bytču. Do semifinále tak postúpili z druhého miesta, kde sa stretli so Žilinou, víťazom B skupiny. Tú však hravo zdolali a postúpili do finále.

V ňom narazili na svojho poraziteľa v skupine. Bytču. Žiaľ, vo finále sa zopakoval výsledok 2:1 v prospech súpera. Samuel Sochuliak a Daniel Sebastián Kurňavka sa tak stali vicemajtrami žilinského kraja.

Dievčatá zastavilo semifinále

Dievčatá nastúpili na dolnokubínske kurty 14. novembra. Dostali sa do B skupiny, kde hrali v konkurencii hráčok z martinského a turčianskoteplického okresu. Sandra a Laura nestratili ani set, čo im zabezpečilo pohodlný postup do semifinále z prvého miesta.

Tam na ne čakali hráčky z usporiadateľskej školy a ich prvá prehra v turnaji. Dolný Kubín nás vyradil z boja o zlato po troch vyhraných zápasoch. Nádej na medailu však nepohasla. Do boja o bronz sme nastúpili proti majsterkám Turčianskych Teplíc. Výsledok v skupine už čo to naznačoval, no a tento zápas iný priebeh nemal.

Už po druhom zápase bolo jasné, že Zákamenčanky Sandra Boškajová a Laura Holubčíková sa stanú bronzovými medailistkami majstrovstiev žilinského kraja.

Konečné výsledky

Chlapci

  1. Gymnázium Bytča (M. Čurlej, Š. Koudela)
  2. ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné (D.S. Kurňavka, S. Sochuliak)
  3. ZŠ Lichardova Žilina (B. Fekeč, M. Zaťko)
  4. ZŠ s MŠ Nová doba Nižná (M. Argaláš, G. Skurčák)

Dievčatá

  1. Gymnázium Varšavská cesta Žilina (Zaťková / Štanská)
  2. ZŠ J. Matúšku Dolný Kubín (Fajberová / Grofčíková)
  3. ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné (Boškajová / Holubčíková)
  4. Spojená škola a Gymnázium M. Galandu Horné Rakovce (Böhmová / Krupová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: