Publikoval: cal1fax | 21. januára 2019

Andrej Hrčkuľák na majstrovstvách Slovenska trikrát siahal na medailu

Posledným bodovaným turnajom roka 2018 bolo pre Zákamenské levy podujatie rovno majstrovským. Mladý Andrej Hrčkuľák vycestoval do Bratislavy na slovenský turnajový vrchol v kategórii U11. A nedopadlo to vôbec zle.

Majstrovstvá Slovenska U11 organizoval klub DBK Bratislava vo svojej domovskej hale v Dúbravke. Andrej Hrčkuľák bol naším jediným zástupcom, zato hral vo všetkých možných disciplínach. Ako sa mu teda darilo?

Chlapčenská dvojhra

Dvojhrový pavúk začal Andrej duelom s dolnokubínskym hráčom Branislavom Kleňom. V prvom sete si s ním poradil 21:14 a v druhom ho Andrej poslal k uterákom po uhraných troch bodoch.

V druhom kole Andreja čakala nasadená päťka z Púchova, Michal Staňo. Ten mal dokonca výhodu, pretože na kurt nastupoval oddýchnutý. Staňo mal totiž v prvom kole voľný žreb a tak priamo postúpil. Papierovo bol favorit teda jasný, ale ako to už chodí, papier je materiál krehký. Andrej ho roztrhal vo dvoch setoch 21:12, 21:7, vďaka čomu postúpil do štvrťfinále.

Ronald Pokorný, KBC Košice. Do turnaja nastúpil ako tretí nasadený a práve on sa stal prekážkou, a ako výsledok 21:15, 21:9 ukázal, aj Hrčkuľákovou stopkou v turnaji. Andrej Hrčkuľák tak skončil na 5. až 8. mieste, čo je v perspektíve slovenských majstrovstiev skvelý výsledok. Navyše si do rebríčka pripísal 1500 bodov.

Fotogaléria z Majstrovstiev Slovenska U11

Článok pokračuje pod galériou.

Zmiešaná a chlapčenská štvorhra

Párové disciplíny sa hrali len na jeden set. Do mixu Andrej nastúpil s dievčinou z KBŠ Dolný Kubín, Evou Sárenou. V prvom kole si hladko poradili s trenčianskym párom Potoma, Švachová 21:7. V druhom kole im súperi zo Slávia TU Zvolen, Výboch a Flochová, dali len o štyri body viac.

Tak sa Andrej opäť ocitol vo štvrťfinále, opäť s medailovou vyhliadkou. Žiaľ, opäť zostala za horizontom, pretože tretí nasadený prešovsko-púchovský pár Diro (ktorý skončil vo dvojhrách druhý), Klačanská boli nad ich sily. Výsledok však bol tesný, 21:19 a ktovie, ako by to dopadlo, keby sa hralo na regulérne dva víťazné sety. Nuž ale, pravidlá sú pravidlá a treba ich dodržiavať.

Vo štvorhre Hrčkuľákovi pomáhal Michal Džobanik z BC Prešov. V prvom kole porazili Dolnokubínčanov Kleň, Bogáň (21:15), no vo štvrťfinále nestačili na štvrtých nasadených Pavlovič, Výboch z Košíc a Zvolena (15:21).

Andrej Hrčkuľák obsadil aj v párových disciplínach 5. – 8. miesto. Čo je výsledok rozhodne hodný chvály. Kompletné poradie a výsledky zápasov nájdete v tejto tabuľke.

Ak sa vám článok páčil, zahlasujte zaň na vybrali.sme.sk.

Chcete vedieť viac o dianí v nielen zákamenskom bedmintone? Sledujte nás na Facebooku.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: