Publikoval: cal1fax | 12. januára 2018

Mikuláš nám v Bobrovci nadelil dve zlaté a jednu bronzovú medailu

Posledný turnaj uplynulého roka sme absolvovali v Bobrovci, kde vycestovali manželia Hrčkuľákovci. BCLM – Liptovský Mikuláš tam totiž usporiadal Mikulášsky bedmintonový turnaj.

V sobotu 9. decembra zorganizovali bedmintonisti z Liptoského Mikuláša turnaj párových disciplín. Zákamenské levy zastupovali Magdaléna a Pavol Hrčkuľákovci.

Turnaj sa začal rozlosovaním do dvoch skupín, odkiaľ sa postupovalo do pavúka. Výnimkou bola ženská štvorhra, kde o poradí rozhodovali zápasy medzi pármi v jedinej skupine.

Mix

V mixoch štartovalo deväť párov, pričom Hrčkuľákovci začali v štvorčlennej skupine. Tam prehrali jediný zápas v troch setoch proti dvojici Záborský, Vodičková. Vďaka tomu skončili na druhom mieste a to ich posunulo do semifinále, kde ich čakali víťazi druhej skupiny, Novodomec a Antošková.

Úvodu zápasu dominoval súper, ktorý nám v prvom sete pustil len 13 bodov. Zlato je však zlato a jeho vidina vybičovala Hrčkuľákovcov k lepšiemu výkonu a po výhre v druhom sete 21:17 sa o postupe rozhodovalo v treťom sete. Tam sa nášmu páru darilo menej a napokon z kurtu zišiel po prehre 16:21.

Neostávalo len iné, pozbierať sily a počkať si na víťaza druhého semifinále. To sa tiež hralo na tri sety a jeho víťazom sa stali Žuffa, Oriešková. V boji o bronz nás teda čakal súper, ktorý ako jediný dokázal Hrčkuľákovcom vziať zápas v skupine.

Prvý set sa niesol pod taktovkou Levov, no v druhom sete súperi vyrovnali a opäť sa muselo rozhodnúť v treťom dejstve. Tu sa však podobnosť so stretnutím v skupine končí a Magda s Pavlom Vodičkovú so Záborským porazili 21:12 a zabezpečili tak pre Zákamenné prvú, bronzovú, medailu turnaja.

Konečné poradie

1. Martin NOVODOMEC, Katarína ANTOŠKOVÁ
  2. Tomáš ŽUFFA, Anna ORIEŠKOVÁ
  3. Pavol HRČKUĽÁK ,Magdaléna HRČKULIAKOVÁ
  4. Šimon ZÁBORSKÝ, Kristína VODIČKOVÁ

Štvorhra muži

Do mužskej párovej disciplíny sa prihlásilo 10 párov, Pavol Hrčkuľák hral s víťazom mixov, Martinom Novodomcom. V skupine ani raz nezaváhali, nestratili ani set.

Rovnako si počínali aj v boji o medaily, a tak si Zákamenské levy na konto pripísali aj zlatú medailu.

1. Martin NOVODOMEC, Pavol HRČKUĽÁK
  2. Tomáš ŽUFFA, Šimon ZÁBORSKÝ
  3. Martin BRESTOVSKÝ, Pavol URBAN
  4. Ján ŠARMÍR, Miroslav LAPÁK

Štvorhra ženy

V ženskej kategórii vytvorilo päť párov jednu skupinu a umiestnení rozhodli vzájomné zápasy. Magdaléna Hrčkuľáková, podobne ako jej manžel, hrala s víťazkou mixov Katarínou Antoškovou.

Takto vytvorená dvojica prešla všetkými štyroma zápasmi bez straty setu a získali tak v Bobrovci ďalšiu zlatú medailu.