Publikoval: cal1fax | 30. októbra 2018

Bez straty zápasu. Hrčkuľákovci vybojovali zlato vo veteránskej súťaži družstiev v Trenčíne

Bedminton je už v Zákamennom tak dlho, že si stihol vychovať vlastných veteránov. A že úspešných, o tom svedčí víťazstvo v Pohári veteránskych družstiev v Trenčíne.

Poriadateľský klub TJ CEVA Trenčín privítal 13. októbra v športovej hale na Ostrove celkovo deväť tímov. Každý pozostával z jednej ženy a dvoch mužov. Zo Zákamenného vycestovali manželia Magda a Pavol Hrčkuľákovci. Trojčlenný tím uzavrel Martin Blaško, kmeňový hráč ŠKB Koliba Bratislava.

(Len pripomíname, že veterán v slovenskom bedminton nie je človek na pokraji dôchodkového veku. Do tejto kategórie sa hráči zaradia už po dovŕšení 35. roku života.)

Ako už zloženie družstiev napovedá, jednotlivé stretnutia pozostávali z dvoch mixov a jednej štvorhry. Aby sa však hráči neunavili, predsa len, šesťkolový švajčiarsky systém dá zabrať, hral sa vždy jeden set do 21 s nastavením.

No ako si teda počínali Hrčkuľákovci s Blaškom? Skrátka a dobre, neprehrali jediné stretnutie. Iste, kde-tu stratili set, inde zase museli bojovať až do 25 bodu, ale vždy to len skorigovalo skóre na 2:1. Však sa presvedčte sami.

Neostáva teda iné, len poďakovať hráčom za ich parádne výkony, a CEVA Trenčín za skvelé hráčske zázemie. A ako to už u nich býva dobrým zvykom, aj príjemné občerstvenie a spoločenskú akciu po turnaji.

Víťazi turnaja.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: