Publikoval: cal1fax | 24. júla 2018

Lee Chong Wei opäť nebude majstrom sveta. Z turnaja odstúpil

Lee Chong Wei (BWF)

Je len málo úspešnejších bedmintonistov než malajzijský reprezentant Lee Chong Wei. Aktuálna svetová dvojka má na svojom konte 715 víťazstiev, množstvo turnajových titulov, pripomeňme len ten posledný z konca júna 2018, Celcom Axiata Malaysia Open.

K bedmintonovému šťastiu mu snáď chýbajú len dve veci: olympijské zlato (je držiteľom troch strieborných kovov) a titul majstra sveta. Kým ďalšia olympiáda bude o dva roky v Tokiu, majstrovstvá sveta sú už budúci týždeň v čínskom Nanjingu. Lenže ani nezačali a už je jasné, že Lee bude opäť bez titulu.

V utorok totiž portál Badminton Europe informoval, že Lee stiahol svoju účasť z turnaja. Odvoláva sa na stanovisko Malajzijskej bedmintonovej asociácie. Tá tak potvrdila chýry, podľa ktorých Lee vynechal niekoľko tréningov. Nevedelo sa, či sú za tým zdravotné problémy, alebo len regeneroval po dvoch náročných turnajoch – už spomínaná Malaysia Open a po Indonesia Open, kde skončil druhý.

Lee však asociáciu informoval, že dôvodom je problém, ktorý súvisí s dýchaním. Jeho lekár mu nariadil liečbu a zakázal príliš sa fyzicky namáhať po dobu jedného mesiaca. To znamená, že okrem MS tento už 36-ročný bedmintonista vynechá aj Asian Games.

Lee mal v prvom kole čeliť Francúzovi Bricovi Leverdezovi. Ich vzájomná bilancia je síce 8:2 v prospech Malajzijčana, no vlani v Glasgowe to bol práve Leverdez, kto Leeho šokujúco vyradil zo šampionátu.

Mimochodom, Slovensko na majstrovstvách reprezentuje len Martina Repiská. Úvodný zápas odohrá s Kanaďankou Rachel Honderich, tak jej držme palce.


Odpovede

  1. […] júli sme písali, že Lee odstúpil z majstrovstiev sveta, aby si mohol liečiť problémy s dýchaním. Malo to byť len na mesiac. No čoskoro sa ukázalo, […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: