Publikoval: cal1fax | 3. júna 2018

Hrčkuľáková a Klačanský. Hráči, ktorí nás potešili na majstrovstvách Slovenska

Magdaléna Hrčkuľáková.Len minulú sobotu (26.5.) sa v Trenčíne odohral 26. ročník Majstrovstiev Slovenska veteránov. Zákamenné reprezentovali Magdaléna Hrčkuľáková a Juraj Klačanský. Spolu si odtiaľ priniesli štyri medaily.

Kým vlani sme mali na majstrovstvách len jedného zástupcu, zlatého Jura Klačanského, do ročníka 2018 sa k nemu pridala aj Magdaléna Hrčkuľáková. Síce sa nám nepodaril obhájiť titul majstra Slovenska, no medailí sme získali vskutku dosť.

Špeciálne sa darilo práve našej ženskej reprezentantke, ktorá si zavesila na krk kov z každej disciplíny, ktorej sa zúčastnila, ergo mix 35+, štvorhra 35+ aj dvojhra 35+.

Juraj Klačanský obhajoval titul zo štvorhry, kde síce medailu získal, ale zlatá to tentokrát nebola.

Medaily pre Magdu Hrčkuľákovú

Hrčkuľáková najprv na kurte zapásila o kov s ďalšou štvoricou žien vo dvojhrách. Do pavúka postúpila z kvalifikačného kola, kde porazila Jarmilu Uhrinovú (Victory Trebišov), priamo do semifinále. V ňom sa ale stretla s celkovou víťazkou Tekeľovou, čo dáva tušiť, že na ňu Magda nestačila. Tak sa jej nakoniec ušla bronzová medaila.

Rovnako dopadla aj v ženskej štvorhre. Spolu s Andrejkovou z (CEVA Trenčín) skončili v semifinále, kde nedokázali prekonať dvojicu Malinkovičová, Šlapková.

V zmiešanej štvorhre hrala spoločne s hráčom Koliba Bratislava, Martinom Blaškom. Nepatrili medzi nasadených, takže museli najprv prejsť kvalifikáciou. V nej stáli proti páru z Liptovského Mikuláša, Lapák, Glončáková. Tí veľkú rezistenciu neukázali, získali osem a desať bodov. Naša dvojica sa teda mohla tešiť z postupu do štvrťfinále.

Vicáň, Fülöpová, nasadený dolnokubínsky pár, začal lepšie. V prvom vyrovnanom sete mal lepšiu koncovku a set uzavrel po našich 19 bodoch. Nádej na medailu po druhom sete ostala, vyhrali 21:13. Rozhodnúť sa muselo v treťom sete a tu nezaváhali a zvíťazili 21:14. Medaila tak bola istá, ale prečo sa uspokojiť s bronzom? V semifinále sa im podarilo dostať cez Kútneho s Andrejkovou po dvoch setoch 21:15, 21:19.

Titul majstrov Slovenska bol na dosah. Ale aj ilavsko-martinská dvojica Tekeľ s Tekeľovou po ňom túžili a už od štvrťfinále bolo jasné, že si šancu nenechajú ujsť. A nenechali. Nad Blaškom a Hrčkuľákom zvíťazili vo dvoch setoch, kde im pustili 13 a 16 bodov.

Nič to preto, byť druhou najlepšou mixovou dvojicou na Slovensku má tiež niečo do seba.

A čo Juraj Klačanský?

V úvode sme už čosi naznačili, tak si to podrobne aj rozoberme. Zakladateľ nášho klubu sa zúčastnil najprv dvojhier 50+. Z kvalifikácie sa mu postúpiť nepodarilo. V prvom sete mu Dunčko z CEVA Trenčín pustil len 6 bodov. V druhom sa Juraj vzchopil a vyhral 21:19, čo znamenalo, že musel rozhodnúť tretí set. Ten skončil v prospech súpera, ale že to bolo tesné: Klačanský prehral 22:20. V poradí skončil v závere tabuľky na 16.-19. mieste.

V mixoch 40+ mu kurtovú partnerku robila Fekečová (UNIZA Žilina). Turnajový priebeh bol obdobný ako pri dvojhre, skončili už v kvalifikačnom kole. Opäť na tri sety a opäť tesne. Nitrančania Neuman, Tarasseková ich zdolali 21:18, 17:21 a 21:16. Klačanský tak s Fekečovou skončili na piatom až ôsmom mieste.

Ostáva nám už avizovaná mužská štvorhra 35+. Juraj tento rok nehral tak ako vlani so synovcom Lukášom, ale s hráčom Koliba Bratislava, Blaškom. Áno, tým istým mužom, ktorý hral aj s Magdalénou Hrčkuľákovou.

Párov sa zúčastnilo pomenej, šesť. Čiže stačilo raz vyhrať a minimálne bronz bol istý. To sa podarilo. Dvojica Jeňo Roman, Jeňo Martin (BKT Trebišov) ich po získaní 13 a 17 bodov pustila ďalej. Tu už Klačanský s Blaškom narazili na Košičanov Bácskaia s Petrovským a…

… nestačili na nich. V prvom sete schádzali z kurtu po 14 bodoch. Ten druhý už bol vyrovnanejší, ale trochu toho športového „šťastíčka“ sa obrátilo na súpera. Vyhral tesne, 21:19. Klačanský, Blaško teda skončili na peknej, bronzovej priečke.

Presné výsledky, listinu zúčastnených a umiestnenie jednotlivých hráčov si môžete pozrieť v tomto súbore.


Odpovede

  1. […] Mimochodom, neboli to naše prvé veteránske majstrovstvá. V Trenčíne sme boli aj vlani, kde sa nám, síce nie až tak ako tento rok, ale tiež zadarilo. […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: