Publikoval: cal1fax | 28. mája 2018

Žiaci v Tvrdošíne. Ako si počínala zákamenská delegácia na májovom Grand Prix C

V sobotu, 12. 5., sa na Orave uskutočnil druhý mládežnícky bodovaný turnaj. Nižná hostila v Tvrdošíne Grand prix C v štyroch kategóriách. A Zákamenské levy sú bohatšie o tri medaily.

Andrej Hrčkuľák, Lenka Malinková, Simona Revajová, Sandra Boškajová, Dávid Revaj a Gabriela Šimjaková. Táto šestica vycestovala do Tvrdošína, aby sa pokúsila o nejakú tú medailu, ale najmä o ďalšie dôležité body do celoslovenského rebríčka. Konkurenciu mali veľkú, spolu s nimi sa na súpiske zobrazilo ďalších 46 mien z Trenčína, Púchova, Hnúšte, Dolného Kubína a, ako inak, domácej Nižnej.

Ak sa vám javí, že ste už niečo podobné čítali, tak ide len o zdanie, pretože túto sezónu je to v Tvrdošíne už druhé Grand Prix. Podobne ako na tom prvom, aj tu sa hralo v kategóriách U11, U13, U15 a U17.

Ako si teda počínali naši?

Hrčkuľák potvrdil formu

V kategórii najmladších, U11, potvrdil Andrej Hrčkuľák formu, ktorú predviedol už na marcovom turnaji v Sliači. S tým rozdielom, že kým tam skončil druhý, v Tvrdošíne nenašiel poraziteľa ani v skupine, ani v pavúkovi. Andrej tak spomedzi ôsmich hráčov skončil na prvom mieste.

V dievčenskej kategórii sa prezentovalo 13 hráčok. Našej Lenke Malinkovej sa žiaľ nepodarilo postúpiť zo skupiny. Konečné skóre jej napokon prisúdilo 9. – 10. miesto.

U13 a U15 len o dievčatách

Táto kategória neprilákala mnoho hráčov. Chlapcov dorazilo len päť, pričom od nás nikto, dievčence sa ukázali štyri.

Za Zákamenské levy sa na kurt postavila Simona Revajová. Herne sa jej neveľmi darilo, nepodarilo sa jej uhrať v troch zápasoch ani jediný set, čo ju predurčilo na konečné štvrté miesto.

Kategóriu U15, rovnako ako tú predošlú, sme mali zastúpenú len v dievčenskej časti. Sandra Boškajová bojovala o umiestnenie s ďalšími štrnástimi hráčkami (pre porovnanie, chlapci boli len traja).

Ani Sandra nemala práve svoj najlepší herný deň, alebo chýbalo aj trošku šťastia, nejeden set skončil tesne. Napokon zvíťazila v jedinom zápase v skupine, čo na postup do pavúka nestačilo. Sandra tak ukončila turnaj na 9. – 10. priečke.

Najstarších dorazilo najmenej

Najchabšie zastúpenou kategóriu bola U17. V dievčenskej i chlapčenskej časti štartovali len traja hráči.

V tej prvej menovanej nás reprezentovala Gabriela Šimjaková. Tá skončila na síce poslednom, no stále medailovom treťom mieste.

Dávid Revaj vo svojich dvoch zápasoch podal síce zápalistý výkon, no aj napriek snahe neuhral ani set. Tak sa aj on musel uspokojiť „len“ s bronzom.

Neostáva nám iné, len poďakovať hráčom za ich výkony. Bude zaujímavé sledovať, ako sa po tomto turnaji posunuli v celoslovenských rebríčkoch. Minimálne medailové pozície si pripísali body, ktoré určite zavážia.

Organizátorom z Nižnej ďakujeme za príjemný turnaj a pokiaľ vás zaujíma kompletný zoznam medailistov, nájdete ho na webe Nižnej.