Publikoval: cal1fax | 29. apríla 2018

Bedminton a guľáš. Aký bol Veľkonočný turnaj 2018

profilovkaPresne dve desiatky hráčov sa zišli v zákamenskej telocvični, aby započali druhú dekádu nášho bedmintonového turnaja. A takto to na ňom vyzeralo.

V druhú aprílovú sobotu Zákamenské levy tak, ako už desať rokov predtým, zorganizovali Veľkonočný turnaj.

Aký by to bol turnaj bez guľáša.

V jeho jedenástom ročníku nadviazali na vlaňajšok a upustili od sviatočného termínu Veľkonočnej nedel. Rozhodli sa turnaj zorganizovať v iný, no stále do veľkonočného obdobia spadajúci, deň.

Napriek obavám, že pekné počasie bude lákať viac na outdoorové aktivity (nielen relaxačného charakteru, aj tie zemiaky treba niekedy zasadiť či pohnojiť, všakže), v telocvični sa zišlo 20 hráčov spolu s pár ľuďmi čoby divákmi.

Okrem domácich Zákamenských levov tu mala zastúpenie aj Nižná, Dolný Kubín a Krušetnica.

Občerstvenie v podobe chlebíkov, koláčov i pitného režimu (vrátane toho z percentami na patričné potúženie) bolo na stoloch, guľáš sa už tiež varil, takže nič nebránilo tomu, aby sa po deviatej hodine a krátkom príhovore začalo hrať.

Bez dvojhier

Tento rok sme sa pre nižšiu účasť amatérskych fanúšikov verejnosti rozhodli vypustiť disciplínu „dvojhry verejnosť“.

To umožnilo účastníkom párových disciplín odohrať plné zápasy podľa regúl svetového bedmintonu, ergo dva víťazné sety do 21. bodu s dvojbodovým nadstavením. Nechýbali trojsetové zápasy, ani drámy končiace za 21. košíkom.

Zmiešaná štvorhra

Do mixov sa zaregistrovalo sedem dvojíc, ktoré sa stretli v jednej skupine. Každý pár tak čakalo šesť zápasov.

Prvé miesto obsadila favorizovaná dvojica v zložení Magda Hrčkuľáková a Peter Janckulík ml. Cestu za zlatom mali pomerne rovinatú, jedinou prekážkou im bola Martina Klimčíková s Martinom Vonšákom. Tí im síce v prvom sete podľahli 21:14, no v tom druhom ich zdolali 18:21.

Tretí set vyzeral pomerne jednoducho, za stavu 19:15 pre favoritov sa už zdalo, že je rozhodnuté. Ibaže Klimčíkovej s Vonšákom kde-tu pomohla páska siete, inde razantný smeč alebo tvrdá hra na sieti a zrazu rozhodca oznamoval skóre 19:19. Dva body od víťazstva, dva body od prehry. Body, za ktorými napokon žialili Martin s Martinou a tešili sa z nich Peter s Magdou.

Klimčíková s Vonšákom v konečnom rebríčku skončili tretí. Spolu s nižňanskou dvojicou Kristína Vodičková, Šimon Záborský mali v tabuľke rovnaké, desaťbodové, skóre. Vzájomný zápas však rozhodol v prospech Nižňanov, ktorí tak skončili na druhom mieste.

Štvorhra mužov

Tento ročník sa do mužskej párovky prihlásilo päť dvojíc. Podobne ako pri mixoch, aj tu sme zvolili systém každý s každým bez pavúka.

Prvú priečku pomerne neprekvapivo obsadili vlaňajší víťazi, Pavol Hrčkuľák a Peter Janckulík ml. Turnajom prešli bez straty setu.

Druhí skončili bratia Tomáš a Martin Vonšákovci. Tí sa spolu stretli na kurte po troch rokoch. Naposledy spolu hrali na Veľkú noc 2015, kedy sa im ušlo rovnaké umiestnenie, no dva ročníky predtým (2014 a 2013) zakúsili aj sladkú chuť víťazstva. Tento rok nechýbalo veľa, jediní kto im stál v ceste a aj im ju úspešne zatarasil, boli práve zlatí Peter a Pavol (8:21, 15:21)

Príjemne prekvapil pár z Nižnej, Šimon Záborskí, Tomáš Žuffa, ktorí skončili na bronzovej pozícii. To prekvapenie spočíva v tom, ako dokázali vzdorovať víťazom. Prvý set prehrali tesne 21:23, čo zrejme zneistilo Hrčkuľáka s Janckulíkom natoľko, že o druhý set takmer prišli. Čelili setbalu, na ich radosť úspešne, a tak sa opakoval scenár z prvého setu, keď sa rozhodovalo v nadstavení. Vykľula sa z toho taká dráma, až hráči z vedľajšieho kurtu zavše zastavili hru, aby mohli sledovať progres.

Po dlhých výmenách, nevynútených i vynútených chybách na jednej i druhej strane však z kurtu Nižňania odchádzali ako porazení. Taký je bedminton, remízu nepozná, ale uznanie im za stav 27:29 rozhodne patrí.

Štvorhra ženy

Ženskej párovej kategórie sa zúčastnili tri páry. To znamená, že bez ocenenia neodišiel nik, otázkou len bolo, kto sa na aký schodík postaví.

Magda Hrčkuľáková s Martinou Klimčíkovou potvrdili rolu jednoznačných favoritiek a skončili prvé.

Na druhom mieste turnaj uzavrel zákamensko-nižňanský pár, Oľga Večerková a Kristína Vodičková.

Tretí stupienok tak ostal dievčatám, ktoré síce zbierajú medaily na detských turnajoch, ale dospelé, skúsené hráčky boli nad ich sily. Napriek tomu sa levíčatky Laura Holubčíková a Sandra Boškajová naozaj nemajú za čo hanbiť.

Konečné hodnotenie

Štvorhra ženy

  1. Martina Klimčíková, Magda Hrčkuľáková (Dolný Kubín, Zákamenné)
  2. Oľga Večerková, Kristína Vodičková (Zákamenné, Nižná)
  3. Laura Holubčíková, Sandra Boškajová (Zákamenné)

Štvorhra muži

  1. Peter Janckulík ml., Pavol Hrčkuľák (Krušetnica, Zákamenné)
  2. Tomáš Vonšák, Martin Vonšák (Zákamenné)
  3. Tomáš Žuffa, Šimon Záborský (Nižná)

Zmiešaná štvorhra

  1. Magda Hrčkuľáková, Peter Janckulík ml. (Zákamenné, Krušetnica)
  2. Kristína Vodičková, Šimon Záborský (Nižná)
  3. Martina Klimčíková, Martin Vonšák (Dolný Kubín, Zákamenné)

Fotoalbum s ďalšími zábermi z turnaja si môžete pozrieť na facebookovej stránke Zákamenských levov.

Sponzori

Turnaj by sme len veľmi ťažko mohli zorganizovať bez pomoci priaznivcov a sponzovor. Či už prispeli do samotnej organizácie občerstvením, finančným darom, alebo sa podieľali na cenách medailistom, či už od firiem alebo jednotlivcov, veľmi si to ceníme. Aj vďaka vám si turnaj každoročne uchováva svoje kvality.

Menovite: obec Zákamenné; TJ Tatran Zákamenné; Mäso, údeniny Srogoň; Lekáreň pod Kalváriou; Autodiely Sivčáková; Kvetinárstvo Sivčáková; ML Tech; Janto, s.r.o.; Eva Hladeková; SÁVIO; MizuTrans s.r.o.; Ján Vrana; Oľga a Vladimír Večerek, Ferdinand Belicaj.

Veríme, že sa opäť stretneme aj budúci rok na dvanástom ročníku Veľkonočného turnaja.

(von)


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: