Publikoval: cal1fax | 26. marca 2018

Prví i poslední. Ako sme dopadli na žiackom Grand Prix C v Tvrdošíne

Účastníci turnaja

Bedmintonový oddiel Nižná pripravil v Tvrdošínskej telocvični bodovaný turnaj vo viacerých kategóriách. Zákamenné, ako inak, nesmelo chýbať.Len víkend predtým, ako sa Zákamenské levy predstavili v Sliači, vycestovalo 7 našich levíčat do Tvrdošína. Tam totiž bedmintonisti z Nižnej usporiadali turnaj pod hlavičkou Grand Prix C. Zastúpenie tam mali nielen domáci klub z Nižnej, či ten náš, ale na turnaj pricestovali delegácie z Dolného Kubína, Žiliny,Púchova či Trenčína.

Účastníkov bolo mnoho, dovedna 56, času a kurtov už pomenej, preto sa hralo na dva víťazné sety do jedenásteho bodu. Hráči boli rozdelení do skupín, kde výsledky po vzájomných zápasoch rozhodli o 4 postupujúcich do finálového pavúka.

Športovci súťažili nielen o umiestnenie samotné, ale aj o cenné body do rebríčka Slovenského zväzu bedmintonu. My sme mali zastúpenie v každej kategórii, a síce U11, U13, U15 a U17, pričom v dvoch z nich sa nám podarilo vybojovať aj medailu.

Zákamenské zastúpenie.

Zákamenské zastúpenie.

Zlato pre najmladšieho

Kategóriu tých najmenších, U11, sme mali zastúpenú prostredníctvom Andreja Hrčkuľáka v chlapčenskej a Lenky Malinkovej v dievčenskej disciplíne dvojhier.

Andrej nastúpil v konkurencii 11 chlapcov, pričom sa ocitol v skupine s ďalšími piatimi súpermi. Ani jeden z nich mu však nekládol väčší odpor, štyrom z nich sa mu dokonca podarilo uštedriť „kanára“.

V pavúkovi sa v semifinále stretol s Dolnokubínčanom Hugom Bogáňom. Toho mladý Zákamenčan porazil hladko v dvoch setoch 11:6, 11:5 a mohol sa tak tešiť z postupu do finále. V ňom ho čakal Gregor Skurčák z Nižnej. Ani ten však zásadné problémy Andrejovi nerobil (11:3, 11:3), a tak sme sa mohli radovať z prvej medaily. A to rovno zlatej.

Dievčenská kategória bola bohatšia čo do počtu účastníčok, zúčastnilo sa jej až 14 hráčok. Našej Lenke Malinovej sa v päťčlennej skupine podarilo vyhrať len jeden zápas, čo na postup nestačilo. Umiestnila sa tak na 10. až 12. priečke.

SONY DSC

Strieborné dievča

V kategórii U13 sme mali zastúpenie len v päťčlennej dievčenskej časti v podobe Vanesy Večerkovej a Simony Revajovej.

Pre nízky počet hráčov sa organizátori rozhodli hrať bez pavúka, čiže o poradí rozhodli vzájomné zápasy. Simona Revajová napriek urputnej snahe nemala práve najlepší herný deň. K víťazstvu sa priblížila len v jedinom zápase, no tam jej zase chýbalo trošku toho povestného šťastíčka. V rozhodujúcom treťom sete totiž prehrala s Veronikou Briššovou z Dolného Kubína len o dva body. Týmto sa umiestnila na poslednom, piatom, mieste.

Viac sa darilo Vanese, ktorá našla premožiteľku len v jednom zápase. Ňou bola napokon zlatá Katarína Kováčová z KBŠ Dolný Kubín. Vanesa Večerková tak skončila na peknom druhom mieste.

SONY DSC

U15 a U17 bez výraznejšieho úspechu

V ostatných dvoch kategóriách nás reprezentovali len dve dievčence a jeden mládenec. Do U15 nastúpila Laura Holubčíková. V konkurencii deviatich hráčok sa jej podarilo umiestniť na 7. až 8. mieste. Jeden víťazný zápas v skupine totiž na postup a lepšie umiestnenie nestačili.

Gabriele Šimjakovej sa napriek snahe o čo najlepší výsledok v kategórií najstarších, U17, tiež veľmi nedarilo. Nezískala ani set, čo ju zaradilo na posledné deviate miesto.

V rovnakej kategórii nastúpil aj Dávid Revaj. Tomu sa podarilo vyhrať len jeden zápas v skupine. Žiaľ, to bolo na postup málo, a tak sa spomedzi ôsmich hráčov umiestnil na 5.-6. mieste.

Organizátorom ďakujeme za turnaj samotný (špeciálne Jarovi Suchánkovi za foto), rodičom detí za ich podporu pri bedmintone a samozrejme aj manželom Hrčkuľákovcom za ich tréningové úsilie. Zoznam ostatných medailistov nájdete na stránke obce Nižná.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: