Publikoval: cal1fax | 22. marca 2018

Hrčkuľák vycestoval do Sliača na U11. Vrátil sa s dvoma medailami

V sobotu, 11. marca, vycestoval Andrej Hrčkuľák do Sliača, kde sa zúčastnil béčkového Grand Prix najmladšieho žiactva. A predviedol skvelý výkon.Turnaj kategórie U11 organizoval BKK Sliač, dorazilo naň desať chlapcov a dvanásť dievčat z temer celého západného Slovenska.

Nechýbal domáci Sliač, Zvolen, Dolný Kubín, Trenčín a Púchov. Zákamenské levy zastupoval zmieňovaný Andrej Hrčkuľák.

Strieborná dvojhra

Andrej sa registroval do dvoch kategórií. V prvom kole dvojhier ho mal na kurte čakať domáci Marek Homola, no ten sa nedostavil.

Andrej tak odpočinutý mohol nastúpiť priamo do štvrťfinále, kde ho čakal priamo postupujúci a druhý nasadený Lukáš Výboch zo Slávia TU Zvolen. Prvý set bol relatívne tesný, skončil 15:11, ale v prospech mladého leva. Možno práve to Andrejovi dvihlo sebavedomie a Lukášovi v druhom sete pustil už len 4 body.

Na našu veľkú radosť tak Andrej postúpil do semifinále. Tam už raketu ťažkal domáci Patrik Ľupták. Dlho sa však na kurte nezdržal, Andrej ho poslal k uterákom po dvoch setoch, ktoré vyhral 15:3 a 15:1.

Vo finále ale narazil na ťažkého súpera, niekoľkonásobného majstra Slovenska. Ide o Andreja Suchého z BKK Sliač. Andrej tak na vlastnej koži musel zakúsiť, prečo je Suchý majstrom a prečo dlho neprekonaným. Prehral 15:6 a 15:1.

Nič to ale nemení na fakte, že Andrej sa, ako nenasadený hráč, prebojoval až do finále a z celého turnaja si okrem 210 bodov do rebríčka priniesol aj striebornú medailu.

Zlatá štvorhra

Vo štvorhre súťažilo päť párov, pričom Andrej hral práve s vyššie zmieňovaným víťazom dvojhier. Do semifinále postúpili priamo. Tam sa stretli so zvolenským párom Szabo, Výboch. Hralo sa na jeden víťazný set do 15, takže výsledok bol buď finále, alebo koniec. V našom prípade to bolo buď, keď súperom dovolili vyhrať len dve výmeny.

Vo finále narazili na dolnokubínčanov Bogáňa, Brodzianskeho. Tí väčšiu rezistenciu neprejavili, a tak Andrej Hrčkuľák a Andrej Suchý po výhre 15:4 obsadili prvé miesto.

Kompletné výsledky aj s pavúkom si môžete pozrieť na stránkach Slovenského zväzu bedmintonu.