Publikoval: cal1fax | 8. februára 2018

Vo Zvolene bola Univerziáda. Janckulík z nej má bronz

Foto: Bedminton.sk

Peter Janckulík ml. vybojoval bronzovú medailu na Zimnej univerziáde vo Zvolene.

Dátum – 6. február 2018, miesto – Zvolen, v hlavných úlohách – Peter Janckulík a Dárius Bálint. Ako už názov turnaja napovedá, hráči zastupovali nie kluby, ale školy, v ktorých študujú. Peter hájil farby Športového gymnázia Košice a jeho spoluhráč zas Gymnázium Hnúšťa.

Koniec v semifinále

Spomedzi siedmich párov, ktoré mohli dostať do prvého kola, im lós nadelil košicko – bystrický pár Kurila, Černák.

V prvom sete si s nimi poradili hladko a pred druhým setom Peter s Dáriusom pustili súperom len 10 bodov. V druhom dejstve prejavili súperi viac rezistencie, no nestačilo to, a tak po stave 21:17 Peter a Dárius postúpili do semifinále.

Tam na nich čakali favoriti a následne aj celkoví víťazi turnaja z Technickej univerzity v Košiciach Dratva a Kašeľa. Skrátka a dobre, gymnazisti na nich nestačili s vidinou finále sa mohli rozlúčiť po dvoch setoch. V nich prehrali 21:14, 21:13 a z turnaja si odniesli bronzovú medailu.

Aj iné disciplíny

Okrem mužskej štvorhry sa Janckulík zúčastnil aj dvojhier a mixov. Vo dvojhrách nastúpilo spolu 13 hráčov. Jeho prvým súperom bol študent košickej Technickej univerzity, Ján Kurila. Peter zvíťazil vo dvoch setoch 21:16, 21:14.

Cestu do semifinále mu však zahatal Karol Kiš z VŠ Danubius. S ním prehral hladko 21:8, 21:14.

Do zmiešaných štvorhier nastúpil s hráčkou UKF Nitra, Luciou Morvai. V prvom kole mali voľný lós a v štvrťfinále nestačili na nasadenú dvojku turnaja, Bratislavčanov Kanás, Horváthová. Tí ich porazili 21:9, 21:13 a tiež tak skončili pred dverami semifinále.

Vo Zvolene sa stretlo presne 23 hráčov z 15 gymnázií či univerzít. Kto vyhral a ako dopadli jednotlivé zápasy si môžete pozrieť na stránkach Tournament Software.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: