Publikoval: cal1fax | 11. mája 2017

Veľkonočný turnaj oslávil desaťročnicu. Bedmintonom, guľášom a pár zmenami

Desať rokov. Tak dlho sa už v Zákamennom koná Veľkonočný turnaj a i keď je to, aplikované na človeka len dieťa, pre náš bedminton je to pekný a významný vek.

Turnaj sa odohral v sobotu 29. 04. 2017 a nemusíte mať otvorený kalendár, aby vám došlo, že to nebolo presne na Veľkonočnú nedeľu.

Prečo zmena

Posunuli sme ho, jednak pre nepredvídateľné (zdravotné) udalosti v živote organizátorov a tiež sme si chceli otestovať organizáciu v inom termíne.

V predošlých ročníkoch sme častokrát počuli požiadavku o posune turnaja na iný deň než veľkonočnú nedeľu.

Čo to prinieslo? Okrem tradičných účastníckych obcí ako Zákamenné, Krušetnica a Nižná pribudli aj zástupcovia z Dolného Kubína.

Medzi cenami z logiky načasovania chýbali prútené korbáče na veľkonočný pondelok, ale nahradili sme ich napríklad knihami. Napokon, počasie bolo príhodnejšie viac na indoorové aktivity než šibačku v neistých aprílových dňoch (snáď nám to D. P., tradičný turnajový šibač, odpustí).

Posledná zmena sa týka času začiatku turnaja, miesto poludnia sme začali už 9:30.

No a ostatné veci ostali nezmenené. Miesto, ako vždy ZŠ s MŠ Jána Vojtaššáka, guľáš, bohaté občerstvenie v slanej i sladkej podobe, nápoje, hodnotné ceny pre tých najlepších.

A hlavne, bedminton.

Účastníci 10. ročníka Veľkonočného turnaja.

Od dvojhier až k štvorhrám

Tento ročník sme okrem párových disciplín sprístupnili i dvojhry pre verejnosť, resp. hráčov, ktorí bedminton aktívne alebo súťažne nepestujú. Hralo sa do 15-teho víťazného bodu, pričom počet hráčov i skorý začiatok nám umožnili hrať na dva víťazné sety. A že o trojsetové drámy nebola núdza…

V každej disciplíne hral každý s každým, o konečnom poradí rozhodlo získané skóre. Pri zhodnom počte bodov sa prihliadalo na vzájomný zápas.

Začali sme mixami, preklápali ich dvojhrami a ženskými štvorhrami a turnaj sme niečo pred piatou hodinou večernou zakončili vyhodnotením poslednej hranej disciplíny, mužskej štvorhry.

Ako vyzerá výsledková listina

Dvojhry verejnosť

Dvojhry ovládli čisto domáci hráči. Účasťou a tým pádom aj na stupňoch víťazov.

Nekompromisný výkon podal Juraj Konkoľ, ktorý pred časmi ešte na základnej škole trénoval pod naším zakladateľom Jurajom Klačanským. A že ho priučil niečomu, čo sa nezabúda, dokázal zlatou medailou, ku ktorej sa dopracoval bez straty setu.

Príjemne prekvapil aj Juraj Smolka a už tradične sa medzi medailistami ukázal Dušan Polťák.

 1. Juraj Konkoľ ( Zákamenné)
 2. Pavol Smolka (Zákamenné)
 3. Dušan Polťák (Zákamenné)
 4. Matúš Konkoľ (Zákamenné)

Štvorhra ženy

Ženská štvorhra mala najmenšie zastúpenie. Do súťaže sa prihlásili tri páry, z ktorých hneď na začiatku mohol opadnúť herný stres, pretože pohár mal istý každý.

Ostávalo len zistiť, aký kov bude získaný pohár reprezentovať. Bez straty setu sa na najvyšší stupienok postavili hráčky druhej ligy východ z Dolného Kubína.

O striebro prebehla bitka medzi domácimi a Nižnou. Prvý set Zákamenčanky zvládli na výbornú, no druhý set si museli zvykať na zmenu košíka, hráčky Nižnej totiž preferovali plast. V treťom dejstve však už naše hráčky na súperky nestačili a museli sa tak uspokojiť s tretím miestom.

 1. Danka Fülüpová, Gabika Zemenčíková (BK Kubínske šelmy)
 2. Kristína Vodičková, Martina Oriešková (BO Nižná)
 3. Oľga Večerková, Júlia Peňáková (BK Zákamenské levy)

Štvorhra muži

Tradičnou najsilnejšou disciplínou, v ktorej sa odohrávajú ťažké a urputné zápasy je mužská štvorhra. Tento rok tomu nebolo inak, o čom svedčí napríklad náplasť na kolene Paľa Hrčkuľáka. Ten sa spolu s Petrom Janckulíkom ocitol na prvom mieste.

Jediný set počas turnaja im spomedzi ďalších piatich párov dokázala vziať zákamenská dvojica Vonšák, Vrana. Tretie miesto obsadili Oriešek, Záborský z Nižnej.

 1. Peter Janckulík, Pavol Hrčkuľák (BK Zákamenské levy)
 2. Martin Vonšák, Ján Vrana (BK Zákamenské levy)
 3. Karol Oriešek, Šimon Záborský (BO Nižná)

Zmiešaná štvorhra

Do disciplíny, v ktorej proti sebe stáli zmiešané páry sa prihlásilo šesť dvojíc. Fülüpová, Hrčkuľák a Peňáková, Vonšák mali rovnaký počet víťazstiev, no vzájomný zápas vysunul skôr menovaných na prvé miesto.

Obdobná situácia nastala aj pri treťom stupienku. Dvojica z Nižnej síce mala rovnaký počet výhier ako len ešte žiak základnej školy, no nepochybne veľký talent, Michal Kurhajec a Gabika Zemenčíková. Títo síce ako jediní porazili celkových víťazov, no po vzájomnom zápase s Nižnou sa museli uspokojiť so štvrtým miestom.

 1. Danka Fülüpová, Pavol Hrčkuľák (BK Kubínske šelmy, BK Zákamenské levy)
 2. Júlia Peňáková, Martin Vonšák (BK Zákamenské levy)
 3. Kristína Vodičková, Šimon Záborský (BO Nižná)

Ďakujeme a hor sa do druhej dekády

Na záver neostáva iné, len poďakovať. Všetkým zúčastneným, čím nemáme na mysli len hráčov, ale aj divákov.

Samozrejme sponzorom, tým, ktorí prispeli vecnými cenami, finančnou pomocou, alebo ingredienciami do fajnového guľáša.

Menovite: Obec Zákamenné, TJ TATRAN Zákamenné, Colorspol spol. s. r. o., Novoť, VDD ORAVA, Novoť, STAVOR, spol. s.r.o., stavebniny Zákamenné, STAVOR, spol. s.r.o., Matúš Konkoľ, píla Zákamenné Stavoprac, s. r. o., Štefan Padušňák, Zákamenné KOVOVÝROBA – Jozef Kvak, Oravská Lesná Mäso, údeniny, František Srogoň, Zákamenné, Poľovnícke združenie Beskýd – Zákamenné, Tlačiareň KUBÍK, Ondrej Kubík, Námestovo Lekáreň POD KALVÁRIOU, Pharm. Dr. Božena Novocká, Zákamenné Majchrák – SK, s. r. o., Zákamenné Gdent, s.r.o., Zubná ambulancia Zákamenné Náhradné diely ZETER, LKT, Marta Boškajová, Zákamenné ŠPORT SI – TY, Námestovo DS ELTEX, s. r. o., Zákamenné VÍNOTEKA – Zuzana Boškajová.

Naša vďaka patrí i tým, ktorí sa rozhodli ostať pod rúškom anonymity.

O rok sa vidíme opäť. Začneme totiž druhú dekádu Veľkonočného bedmintonového turnaja v Zákamennom.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: