Publikoval: cal1fax | 10. februára 2017

Putovný pohár ostal v Nižnej, ale striebro šlo do Zákamenného

Pavol skončil vo štvrťfinále.

Počas druhej januárovej soboty usporiadali bedmintonisti z Nižnej 13. ročník singlového turnaja O putovný pohár obce Nižná. Pozvanie prijali aj dvaja naši hráči.

Pavol Hrčkuľák a Ján Vrana sa tak 14. februára, len týždeň pred memoriálom Klačanského, vybrali do Nižnej.

Tam už na nich, okrem domácich, čakali bedmintonisti z Tvrdošína a Trstenej.

Hrčkuľák nestačil Macákovi

Mužov usporiadatelia rozdelili do dvoch skupín, z ktorých následne vzišiel vyraďovací pavúk.

Jeho prvou obeťou sa stal Pavol Hrčkuľák, ktorého z bojov o medaily vyradil Marek Macák.

Ostala nám tak ešte nádej v podobe Jána Vranu, ktorý sa mal práve s Macákom stretnúť v semifinálovom stretnutí.

Ján urputný zápas zvládol lepšie, a tak mali Zákamenské levy šancu zabojovať o samotný putovný pohár.

Účastníci turnaja.

Veľký náskok, už menej radosti

Finále Ján začal výborne. V úvode prvého setu proti Šimonovi Záberskému vytvoril značný náskok, viedol 10:2.

Set ukončil 15. bod, takže stačilo už len pár bodov. Žiaľ, Ján vybojoval už len tri a zvyšných trinásť výmen a set zároveň lepšie zvládol súper.

Či sa už na našom hráčovi podpísala únava, alebo znechutenie z nezvládnutého prvého setu, druhé dejstvo zápasu už viac-menej diktoval Záborský.

O tom, ako si viedli bedmintonistky vo svojej kategórii si môžete prečítať na stránke Nižnej. Za turnaj ďakujeme organizátorom a za fotografie pánovi Suchánkovi.

Zľava: Marek Macák, Šimon Záborský a náš medailista Ján Vrana.