Publikoval: cal1fax | 6. júla 2016

Zákamenské deti vstúpili do bedmintonových prázdnin s kopou medailí

Ilustračné foto.

Ilustračné foto.

Oravská bedmintonová turnajová štafeta začala v Nižnej, pokračovala v Tvrdošíne, Dolnom Kubíne a skončila v Zákamennom. O turnaji v Nižnej sme už písali, tak ponúkame sumár z ostatných spomínaných turnajov.

Úspech výpravy v Tvrdošíne

Dňa 22. mája sa konal Májový bedmintonový turnaj detí v Tvrdošíne, ktorý usporiadal Bedmintonový oddiel Nižná.

Pre rekordný počet hráčov sa organizátori rozhodli usporiadať turnaj v športovej hale, ktorá disponuje 6-timi kurtami. Vďaka tomu aj pri takmer päťdesiatke hráčov neboli prestoje a turnaj plynulo odsýpal.

Turnaja sa zúčastnilo presne 49 detí z Nižnej, Dolného Kubína a nemohlo chýbať Zákamenné. Najpočetnejšiu kategóriu tvorili deti 1.- 2. ročníka.

Práve v skupine najmladších detí bolo vidieť najviac emócií – nechýbali radosť, hnev, či slzy.

O tom, že naši zverenci poctivo trénovali a naša snaha nevyšla navnivoč, svedčí 7 medailí.

Výprava v Tvrdošíne.

Výprava v Tvrdošíne.

Naši medailisti

1 .- 2. ročník – chlapci

  1. miesto: Andrej Hrčkuľák

3. – 4. ročník – dievčatá

  1. miesto: Laura Holubčíková

5. – 6. ročník – chlapci

  1. miesto: Samuel Sochuliak,
  2. miesto: Daniel S. Kurňavka

7. – 9. ročník – chlapci

  1. miesto: Dárius Godiš,
  2. miesto: Matej Durčák

7. – 9. ročník – dievčatá

3. miesto: Kamila Rypáková

Výlet do Dolného Kubína

Bedminton občas aj bolí.

Bedminton občas aj bolí.

Ďalší turnaj sa uskutočnil 28. mája v Dolnom Kubíne. Išlo už o III. ročník bedmintonového turnaja pri príležitosti medzinárodného dňa detí, ktorý organizovala OZ Kohútiky v spolupráci s CVČ Aktívne sovičky a ZŠ J. Matúšku v Dolnom Kubíne.

Ako v Tvrdošíne, tak aj tu bola hala priam na prasknutie.

Naši malí bedmintonisti nás nesklamali a v silnej konkurencii nám vybojovali 6 medailí a 1 štvrté miesto.

Napínavý zápas nám ponúkli v kategórii 1. – 2. ročník chlapcov, kde porazil Andrej Hrčkuľák svojho rivala Viktora Poláčka zo ZŠ M. Kukučína, Dolný Kubín. Odmenou pre Andreja bolo vytúžené celkové víťazstvo turnaja.

Rovnaký výsledok napodobnila zástupkyňa dievčat, Laura Holubčíková, ktorá v kategórii 3. – 4. ročník vybojovala tiež zlato.

Husársky kúsok sa podaril aj chlapcom v kategórii 5. – 6. ročník, ktorí uchmatli všetky medaily: zlato: Samuel Sochuliak, striebro: Daniel Sebastián Kurňavka, bronz: Dávid Revaj.

Poslednú medailu a to striebornú nám vybojovala v kategórii dievčat 7. – 9. ročník – Kamilka Rypáková. Zemiaková medaila musela stačiť Dáriusovi Godišovi.

Koniec roka v Zákamennom

Posledný turnaj zorganizoval Bedmintonový klub Zákamenské levy. Išlo o IV. ročník koncoročného bedmintonového turnaja žiakov ZŠ, ktorý sa uskutočnil na domácej pôde.

Aj keď tomu predchádzali rôzne diskusie, nakoľko sme turnaj hradili z vlastných finančných zdrojov a zo štartovného z Veľkonočného bedmintonového turnaja, rozhodli sme sa, že ho napriek ťažkostiam zorganizujeme.

Turnaja sa zúčastnili žiaci z Dolného Kubína (ZŠ Matúšku, ZŠ Kukukučína), ZŠ Nižná (BO Nižná) a samozrejme žiaci ZŠ Zákamenné (BK Zákamenské levy).

Najväčším prekvapením bola pre nás rekordná účasť, do zákamenskej telocvične sa dostavilo 48 hráčov. I keď sme mali spočiatku obavy, ako sa s tým vysporiadame len na dvoch dvorcoch, zápasy nakoniec odsýpali rýchlo.

Veľká účasť nás prekvapila.

Veľká účasť nás prekvapila.

Hralo sa v skupinách, na dva sety do 11 bez nastavenia, iba semifinálové a finálové zápasy sa hrali na dva vyhraté sety do 11.

Žiaci boli rozdelení do skupín, kde sa odohrali vzájomné zápasy každý s každým a postupovali dvaja najlepší zo skupiny.

Najviac detí spomedzi tých najmladších

Spoluorganizátori pri rozhodcovskom stolíku.

Spoluorganizátori pri rozhodcovskom stolíku.

Najväčšie zastúpenie mala kategória chlapci a dievčatá z 1. – 2. ročníka. Tento rok sme mali aj najmladšiu účastníčku – Aničku z Nižnej, ktorá chodí ešte len do škôlky.

U chlapcov 1. – 2. ročník sa vo finále odohral veľmi napínavý zápas, kde sa stretol Andrej Hrčkuľák (BK ZL) a Viktor Poláček (ZŠ Kukučína DK). Napätie sa dalo krájať a to najmä pre to, že týždeň predtým v Dolnom Kubíne Andrej Hrčkuľák uchmatol zlato Viktorovi Poláčkovi. Viac športového šťastia mal napokon Viktor, ktorý vrátil prehru Andrejovi a mohol sa tak tešiť z prvenstva. Andrej nakoniec obsadil 2. miesto.

U dievčat 1. – 2. ročník sa stretli Katarína Kováčová (ZŠ Matúšku DK) a Lívia Suchánková (BO Nižná). Predviedli napínavú trojsetovú drámu, v ktorej napokon vyhrala Katarína Kováčová. Naša Zuzka Dibdiaková skončila na 4. mieste.

V kategórii dievčat 3.- 4. ročník nám urobila radosť Laura Holubčíková, ktorá neprehrala ani set a zaslúžene si odniesla zlatú medailu.

Chlapci BK ZL v kategórii 5.-6. ročník obsadili všetky medailové pozície: 1. miesto Samuel Sochuliak, 2. miesto Daniel Sebastián Kurňavka a 3. miesto Dávid Revaj.

U dievčat v rovnakej vekovej kategórii dominovali dievčatá zo ZŠ J. Matúšku Dolný Kubín, ktoré obsadili všetky medailové miesta.

Posledné medaily a to bronzové v kategórii 7.-9. ročník pre náš klub vybojovali – Matúš Beňuš a Kamilka Rypáková. Zákamennské levy tak vybojovali 7 medailí .

Na turnaji nechýbalo pohostenie, o ktoré sa postarali rodičia detí ZŠ Zákamenné a hodnotné ceny pre najlepších hráčov.

Naše poďakovanie patrí riaditeľovi za prenájom telocvične, trénerom za čas, ktorý im venujú a predovšetkým rodičom, ktorí svoje mladé bedmintonové nádeje povzbudzujú sú im oporou.

Autorka: Magda Hrčkuľáková, foto: autorka, Jaroslav Suchánek


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: