Publikoval: cal1fax | 20. januára 2016

Levy v Trenčíne stretli Vícena i hokejového trénera Vůjteka

podavanie rukUž sa stalo takou milou tradíciou, že prvý turnaj, ktorého sa náš klub zúčastní, je Memoriál J. Klačanského v Trenčíne. Inak tomu nebolo ani tento 31. ročník. A Zákamenné malo medailu. Takmer.

9 kurtov, 29 mužských párov zo 4 európskych krajín, 7 odohraných kôl švajčiarskeho systému. Medzi účastníkmi figuroval i top slovenský hráč Jarolím Vícen. Na zápasy sa pozeral aj bývalý hokejový tréner Vladimír Vůjtek.

To je len základná štatistika turnaja, ktorý Juraj Piovarči a TJ CEVA Trenčín zorganizovali počas víkendu 9.-10. januára.

Zákamenné v jedinej disciplíne

Po krátkom príhovore organizátorov sa na nič nečakalo a tesne po deviatej hodine odštartovali prvé zápasy mužských štvorhier. Systém bol prostý: dva hrané sety, víťaz setu získal bod, v rebríčku pri zhode bodov rozhoduje získané skóre.

Pôvodný plán organizátorov počítal so šiestimi kolami, keďže však neboli nijaké prestoje a na deviatich kurtoch to odsýpa naozaj rýchlo, hralo sa o jedno kolo navyše.

Medzi zmieňovanými mužskými dvojicami bola aj jedna zákamenská, a síce Pavol Hrčkuľák a Martin Vonšák. Žiaľ, pre chorobu sme nemali zastúpenie ani v ženskej štvorhre, ani v mixe.

Dejiskom turnaja bola moderná hala M-Šport.

Po šiestom kole štvrtí

Pavol a Martin nezačali práve najlepšie, mnoho nevynútených chýb spôsobilo, že martinskej dvojici Novák, Milec nedokázali veľmi vzdorovať. V ďalšom zápase proti Nemcom Wagener, Knopf hrali pokojnejšie a tak si mohli pripísať prvú výhru.

V treťom kole ich čakali trenčania Imrich, Obuch. Po vcelku presvedčivom prvom sete, v ktorom súperi uhrali 13 bodov, nezvládli naši koncovku, nepremenili 5 mečbalov, a tak sa museli uspokojiť s remízou.

To už neplatilo v ďalších dvoch zápasoch proti Bratislavčanom Scholz, Šoltés a Trnavčanom Šimek Racko. Svoju hru upokojili, hrali viac na istotu čím eliminovali nevynútené chyby, pričom efektívne trestali chyby súperov.

Zastavila ich až skvelo hrajúca reprezentačná dvojica Vašíček, Dzurov. V prvom sete sa Zákamenčania viac bránili a nedokázali s Trenčanmi udržať krok. V druhom sete pritvrdili, zavše pri nich stálo aj šťastie v podobe pásky siete a podarilo sa im druhý set vyhrať.

Po tomto kole ukazoval turnajový softvér pri priezviskách Vonšák – Hrčkuľák štvrté miesto.

Rozhodujúci zápas a konečný výsledok

Pred posledným zápasom bola motivácia jasná: výhra znamená medailu, remízu by muselo rozsúdiť skóre a prehra Zákamenčanov zosunie na hranicu prvej desiatky.

Rozhodnúť o výsledku mali súperi z Trenčína – Klačanský Jakub, Masarik. Prvý set si žiaden pár nedokázal vytvoriť náskok, podanie neustále menilo strany. Tak sa zápas posúval do stavu 16:16, kde nastal zlom. Stačil jeden úder rámom, jedno „prasiatko“ na sieti a Trenčania viedli 18:16. S touto aj psychologickou výhodou sa im podarilo získať setbal.

Zákamenčania prvý síce dokázali odvrátiť, ale tým len upravili skóre na 21:17. Pod druhý set sa už podpísala únava a aj Trenčanov víťazstvo v prvom sete zjavne povzbudilo. Martin s Pavlom tak z kurtu zišli s výsledkom 21:11 v prospech trenčianskej dvojice.

Kým tá si na krk zavesila striebro, o konečnom poradí Zákamenských levov rozhodovalo skóre, keďže až 6 párov malo zhodný počet bodov: 8. To Zákamenné posunulo na konečné deviate miesto.

Pavol Hrčkuľák a Martin Vonšák.

O rok opäť

Čo je v optike množstva i kvality zúčastnených hráčov stále skvelý výsledok. Navyše, turnaj je bodovaný pod hlavičkou Grand Prix B. Bude zaujímavé sledovať, kde v rebríčku sa Vonšák s Hrčkuľákom ocitnú. Martin momentálne vo štvorhrovej kategórii figuruje na 50. priečke.

Na záver neostáva iné, len organizátorom poďakovať. Za turnaj, občerstvenie, príjemnú atmosféru a deň strávený so skvelým športom a ľuďmi. O rok, na 32. ročník, sa určite do Trenčína Levy určite vyberú opäť.

Za fotografie patrí vďaka Matejovi Mošovskému. Kompletnú zápasovú listinu si môžete pozrieť na tomto mieste.

Autor: Martin Vonšák