Publikoval: cal1fax | 6. januára 2016

Ako Levy k medailám na Orave i Liptove prišli

UntitledNový rok začal a treba ho začať s čistým informačným štítom, preto v tomto článku prinášame zhrnutie dvoch turnajov, o ktorých sme ešte neinformovali – v Dolnom Kubíne a Liptovskom Mikuláši.

Novembrový turnaj v Kubíne

Podujatie v dolnooravskej metropole organizované tamojšími Kubínskymi šelmami sa už tradične odohráva 17. novembra.

Medzi 49 účastníkmi z domáceho Kubína, Rožňavy, Tvrdošína a Zvolena sme nechýbali ani my.

Turnaj sa hral švajčiarskym systémom, pričom štvorhry sa hrali na 2 hrané sety do 21, mixy do 15. Mierne rozpačito však na autora týchto riadkov pôsobí bodovací systém, za výhru si hráči odniesli 3 body, pokiaľ ale súper dosiahol 15, resp. 10 bodov, urval víťazovi bod.

Tým pádom hrozilo, že v konečnom hodnotení turnaja sa mohol ocitnúť vyššie niekto, kto mal v skutočnosti menej vyhratých setov, ba dokonca celkových výhier, než niekto pod ním.

Táto potencialita sa potvrdila v ženskej štvorhre, kde na prvom mieste skončila rožňavská dvojica Mazurková, Mrázová so siedmimi vyhratými setmi a druhá skončila zákamensko-zvolenská kombinácia Hrčkuľáková, Antošková s deviatimi vyhratými setmi. Pričom vzájomný zápas vyhrali druhí menovaní. Podobný úkaz nastal aj nižšie, skóre dvojice Kačková, Zakopalová 6:4 ich zosunulo na šiestu priečku, pričom stav dvoch vyššie umiestnených bol 4:4.

Každopádne, nič to nemení na veci, že Zákamenné vybojovalo striebornú medailu zo ženských štvorhier a vďaka už menovanej Magde Hrčkuľákovej a jej manželovi Paľovi aj rovnakú medailu v mixoch.

Turnaj sa tradične odohral v príjemnej atmosfére, nechýbalo občerstvenie, ceny pre ocenených a záverečné slovo padlo až o 19. hodine.

Zľava: Katarína Antošková, Magdaléna Hrčkuľáková

Zľava: Katarína Antošková, Magdaléna Hrčkuľáková

Mikulášsky štvorhy na Liptove

Levy sa o pár dní nato vypravili aj na 1. ročník Mikulášskeho turnaja Badminton clubu Litpovský Mikuláš. Kde sa podujatie odohrávalo je azda všetkým jasné a otázku „kedy“ sčasti zodpovedá názov turnaja. Faktom je, že štvorhrové podujatie sa konalo 5. decembra.

Zo Zákamenného vyrazila trojica Magda a Pavol Hrčkuľákovci a Júlia Peňaková. Magda s Júliou z Mikuláša priniesli bronzovú medailu v ženskej štvorhre.

A o najväčšiu radosť sa postarali manželia Hrčkuľákovci, ktorí skončili so zlatými medailami na krkoch.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: