Publikoval: cal1fax | 12. augusta 2015

Peter Janckulík na bedmintonovej škole v Slovinsku

peterNáš mladý lev dostal možnosť zbierať skúsenosti od profesionálov. Zúčastnil sa totiž letnej bedmintonovej školy, ktorú zastrešuje Badminton Europe. Prečítajte si Peťove dojmy.

Slovenský zväz bedmintonu vybral na BEC Summer School 2015 trojicu hráčov. Mňa, Sáru Pavlíkovú a Sáru Staškovú, obe hrajúce za PBA Prešov.

24 krajín v Slovinsku

Dejiskom 34. ročníka medzinárodného sústredenia sa stalo mesto Podčetrtek v Slovinsku. Tam sme sa ocitli medzi 45 hráčmi z celkovo 24 krajín.

Svoje zastúpenie okrem nás mali Anglicko, Belgicko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Cyprus, Česko, Dánsko, Estónsko, Holandsko, Island, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Moldava, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovinsko, Škótsko, Španielsko, Taliansko a Wales.

Náročné, no povzbudzujúce

Každý z nás musel spĺňať výkonnostné predpoklady, aby sme celé sústredenie zvládli. Pre mňa osobne to bola obrovská skúsenosť, i keď veľmi náročná.

Na kurtoch sme totiž trávili 6 hodín denne a venovali sa nám tréneri z celého sveta, napríklad: Robert Wetherell (ENG), Vlada Cherniavskaya (BLR), Jakob Toft (DEN), Helen Ward (ENG), Indra Setiawan (INA), Mike Woodward (ENG) a Tom Causer (ENG).

Celé podujatie malo vynikajúcu úroveň, bol to výborný, kvalitný a najmä povzbudzujúci začiatok prípravy, ktorý ma naštartoval do novej sezóny a dodal mi novú energiu.

Zároveň chcem poďakovať TJ Tatran Zákamenné, BKZL Zákamenné ale aj ObÚ Zákamenné za podporu.

Peter Janckulík ml.

peter1


Responses

  1. […] odchovanec sa po letnej príprave doma či v Slovinsku vydal do fínskeho mesta Espoo na Finnish Junior.  Ako sa mu […]


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: