Publikoval: cal1fax | 3. decembra 2013

III. ročník KBŠ CUP pod zákamenskou taktovkou

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKubínske šelmy zorganizovali túto sobotu ďalší zo svojich turnajov a Zákamenské levy sťaby priekopníci oravského bedmintonu na ňom nesmeli chýbať. Ako sme dopadli my a ako dopadol celý turnaj?

Telocvičňa pri ZŠ J. Matúšku disponujúca štyrmi kurtmi hostila naozaj slušný počet hráčov. Zišlo sa ich presne 54 a že do Dolného Kubína nepricestovali len tí, ktorí to mali, takpovediac „čoby kameňom dohodil“, svedčili dresy s nápismi Martin, Liptovský Mikuláš či Rožňava.

Organizátori sa pre vysoký počet hráčov rozhodli pre disciplíny výlučne párové. Vo všetkých troch sme mali svoje zastúpenie a že sme si viedli lepšie ako dobre, to môžete posúdiť sami nižšie.

Turnaj šelmy odštartovali o 9.00 hodine po rozlosovaní hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín. V boji o medaily sa mohli stretnúť iba hráči, ktorí skončili na prvom mieste v skupine. Aj napriek tomu, že sa hralo na štyroch kurtoch, zápasy trvali do neskorých nočných hodín.

V mužskej štvorhre o prvenstvo zabojovali dva páry zo Zákamenného: Pavol Hrčkuľák s Jurajom Rončákom a Peter Škunta s Milošom Vonšákom. Z napínavého súboja vyšla ako víťaz dvojica Pavol Hrčkuľák a Juraj Rončák. Trochu smolu mala dvojica Martin Vonšák a Milan Rončák, ktorým postup zo skupiny ušiel len o jeden set.

Prvenstvo v ženskej štvorhre si vybojovali Magdaléna Hrčkuľáková a Barbora Kuhejdová. Najpočetnejšiu skupinu reprezentovalo 20 dvojíc v kategórii zmiešaných štvorhier, víťazi zo štyroch skupín si zahrali o medailové umiestnenie.

Mixové dvojice boli mimoriadne vyrovnané a až do konca nebol víťaz istý. Nie veľmi sa darilo Petrovi Škuntovi a Marte Škuntovej, ktorým sa nepodarilo postúpiť zo skupiny. Ďalšia manželská dvojica, Hrčkuľákovci, sa už však na “bedňu” postavila a to na druhý stupienok.

Celkové výsledky

Štvorhra muži

  1. Pavol Hrčkuľák – Juraj Rončák /BK Zákamenné/
  2. Peter Škunta – Miloš Vonšák /Zákamenné/
  3. Glončák – Šarmír /Lipt.Mikuláš/

Štvorhra ženy

  1. Magdaléna Hrčkuľáková-Barbora Kuhejdová /BK Zákamenné/
  2. Danka Fülöpová – Martina Klimčíková /KBŠ Dolný Kubín/
  3. Maťková-Perašínová /Lipt. Mikuláš/

Mix

  1. Hricovíny-Mrázová /Rožňava/
  2. Rončák – Kuhejdová /BK Zákamenné/
  3. Hrčuľák – Hrčkuľáková /BK Zákamenné/
  4. Fedor – Fülöpová /KBŠ Dolný Kubín/

Na záver už neostáva iné, len organizátorom poďakovať – za organizáciu, za parádny guláš (ale i iné pohostenie), tombolu a vlastne celú príjemnú bedmintonovú sobotu. Takže, dovidenia!


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: