Publikoval: cal1fax | 19. júna 2011

Summer Košice 18.06.2011

V sobotu 18. júna sme navštívili Košice, kde sme s hráčmi z Čiech a Slovenska vzdali hold športu zvanému bedminton. Treba povedať, že Zákamenským levom sa vcelku darilo. Ako, čítajte ďalej.

Začneme štvorhrami mužov. Pavol Hrčkuľák a Juraj Rončák nastúpili na kurty ako druhí nasadení. Spoločne hrali už na treťom turnaji zo série Victor Badminton Tour 2011. Po tretíkrát im len o vlások ušla medailová pozícia, a tak sa na Summer Košice 2011 museli uspokojiť so štvrtým miestom.

Prvému menovanému, Pavlovi, sa darilo aj vo dvojhrách mužov do 40 rokov. Na dvorcoch Strednej odbornej školy železničnej sa mu podarilo vybojovať štvrté miesto.

Aby tých zemiakových medailí nebolo málo, náš tím získal ďalšiu v kategórii mix. Miloš Vonšák a Magda Hrčkuľáková nastúpili na dvorce z pozície štvrtých nasadených. Medailová pozícia však len o vlások unikla.

Ako sa hovorí, najlepšie nakoniec. Magda Hrčkuľáková sa totiž raketou oháňala v disciplíne ženských dvojhier. V nej sa jej podarilo prebojovať až do finále, kde podľahla Ľube Hanzušovej z domácich Košíc. Vďaka tomu zostúpila do kola porazených. Tam už boli obe súperky vyčerpané, no viac síl mala Silvia Ručinská. Magda tak skončila na peknom treťom mieste a priniesla tak pre Zákamenné prvú medailu z Badminton Tour 2011.

Nie jedinú. Magde a spoluhráčke Petre Přínosilovej z Brna sa Zákamenčania môžu pochváliť aj jedným striebrom. To spoločne vybojovali v kategórii štvorhier žien.

Na záver by sme chceli vysloviť veľkú vďaku organizátorom. Atmosféra počas turnaja bola skvelá a superlatívy môžeme použiť aj v prípade príjemného posedenia pri guláši a pive so skvelými ľuďmi. Tešíme sa na septembrové stretnutie v Prešove.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: